Stratený v Európe

Ide o neziskový projekt v plnej miere financovaný z prostriedkov Európskej Únie a Úradu vlády SR, výstupom ktorého je dobrodružná logická hra, hlavne určená pre deti základných škôl. Nejde o multimediálnu encyklopédiu, ani o internetovú hru, ale o plnohodnotnú počítačovú hru distribuovanú na CD.

Okrem podania informácií o EÚ, môže hra pomôcť zlepšovať počítačovú gramotnosť detí, rozvíjať myslenie a pomôže im vnímať súvislosti v spoločnosti na základnej úrovni.

Do každej školy zaregistrovanej na Ministerstve školstva SR sa poslal poštou balík s relevantným počtom hier na CD nosiči pre každého žiaka 2. stupňa v Slovenskej republike. Distribuovaných bolo spolu viac ako 340.000 hier na CD nosičoch. Na internete bude od 1.6.2006 voľne prístupná verzia na stiahnutie pre záujemcov aj z iných vekových skupín, poprípade iných krajín.

Viac na stránke projektu - http://www.stratenyveurope.sk/index.html