5. Rady na podporu dieťaťa

4. Komunikácia s deťmi5. Rady na podporu dieťaťa6. Deti a stres
7. Pomoc pri domácich úlohách8. Odborníci varujú...9. Užitočné odkazy

RADY NA PODPORU DIEŤAŤA

·         Fakt, že deti opäť ostali doma kvôli riziku COVID-19, rodičom značne skomplikovalo život. Ak pracujete z domu, deti môžu očakávať poradenstvo týkajúce sa učebnej látky. Naruší sa vám aj pracovný čas. Obmedzí sa pohyb rodičov vo vlastnej domácnosti. Teda nebudem chodiť poza chrbát dieťaťu, keď online komunikuje s učiteľkou.

Uvoľnite sa - Nie ste učiteľ

·         Ak sa aj venujete deťom, nie je to dokonalé. Poslanie rodiča ostáva v trénovaní zručností a podpore dieťaťa. Rodičia môžu byť nápomocní, ak pochvália dieťa za snahu a usilovnosť. Ste tu na to, aby ste pomohli dieťaťu. Nerobte však úlohy za dieťa, ani nevysvetľujte za učiteľa. Všetci máme svoje povinnosti, a nesieme za ne zodpovednosť.

Pomôžte vytvoriť plán

·         Keď deťom chýba pravidelný rozvrh školského dňa, pomôžte deťom vytvoriť štruktúru dňa. Teraz v jeseni deti pristupujú k výučbe podľa normálneho rozvrhu. Aj učitelia sú omnoho lepšie pripravení, ako to bolo na jar. Keďže začínajú študenti klasicky o ôsmej ráno, v noci musia spať, žiadne ponocovanie neprichádza do úvahy. Počas prestávky alebo voľnej hodiny si môžu dať obed, čas na domáce úlohy majú poobede.

Snažte sa o rovnováhu

·         Práve zatvorenie škôl, pripútalo deti ešte viac k počítaču. Nezabúdajte na pravidelný pohyb a čas vonku. Pre seba aj pre dieťa. Dbajte o fyzickú a duševnú pohodu svojej rodiny. Využite čas na odpočinok. Zoberte bicykel a vyčistite si hlavu.

Učenie z domu učí samostatnosti a flexibilite

·         Rodičia sa boja, že študenti môžu zaostať vo vzdelávaní, za plánovaným učivom. Rozvinú si však základné počítačové zručnosti a návyky. Pre deti, predstavuje dištančné vzdelávanie príležitosť, aby sa naučili samostatnosti, vytrvalosti, flexibilite a tvorivosti.

Späť na dištančné vzdelávanie (úvod)